Visió general del producte
La nostra placa d'acer estructural de casc DNV-GL es fabrica per a la construcció naval, estructures en alta mar i aplicacions d'enginyeria marina que requereixen un rendiment estructural certificat. Produïdes mitjançant laminació controlada, TMCP o processament normalitzat segons els requisits de grau, aquestes plaques proporcionen una resistència, soldabilitat i resistència a baixa-temperatura fiables per a entorns marins exigents.












Composició química de xapa d'acer marina estàndard DNV-GL
|
Grau |
C% Menor o igual a |
Mn % |
Si % |
p % Menor o igual a |
S % Menor o igual a |
Al % |
Nb % |
V % |
|
A |
0.22 |
0.70~1.60 |
0.10~0.35 |
0.04 |
0.040 |
- |
- |
- |
|
B |
0.21 |
0.60~1.00 |
0.10~0.35 |
0.04 |
0.040 |
- |
- |
- |
|
D |
0.21 |
0.60~1.00 |
0.10~0.35 |
0.04 |
0.04 |
Major o igual a 0,015 |
- |
- |
|
E |
0.18 |
0.70~1.20 |
0.10~0.35 |
0.04 |
0.04 |
Major o igual a 0,015 |
- |
|
|
A32 D32 E32 |
0.18 |
0.70~1.60* |
0.10~0.50 |
0.04 |
0.04 |
Major o igual a 0,015 |
- |
- |
|
A36 D36 E36 |
0.18 |
0.70~1.60* |
0.10~0.50 |
0.04 |
0.04 |
Major o igual a 0,015 |
0.015~0.050 |
0.030~0.10 |
Nota:Per als graus A32 i A36, el contingut mínim de Mn és del 0,70%. Per als graus D32, E32, D36 i E36, el contingut mínim de Mn és del 0,90%.




DNV-GL Standards Ship Steel Plate Mechanical Property
|
Grau |
Gruix |
Punt de rendiment |
Resistència a la tracció |
Elongació |
V{0}}prova d'impacte |
Prova de flexió en fred |
|||
|
Temperatura |
AKV mitjà |
b=2a |
b=5a |
||||||
|
longitudinalment |
transversal |
||||||||
|
Major o igual a |
|||||||||
|
A |
Menor o igual a 50 |
235 |
400~490 |
22 |
- |
- |
- |
d=2a |
- |
|
B |
0 |
27 |
20 |
- |
d=3a |
||||
|
D |
-10 |
||||||||
|
E |
-40 |
||||||||
|
A32 |
Menor o igual a 50 |
315 |
440~590 |
22 |
0 |
31 |
22 |
- |
d=3a |
|
D32 |
-20 |
||||||||
|
E32 |
-40 |
||||||||
|
A36 |
Menor o igual a 50 |
355 |
490~620 |
21 |
0 |
34 |
24 |
- |
d=3a |
|
D36 |
-20 |
||||||||
|
E36 |
-40 |
||||||||



Graus equivalents de placa d'acer estructural de casc DNV-GL
|
El nostre grau (DNV) |
Tipus |
ABS (EUA) |
CCS (Xina) |
BV (França) |
LR (Regne Unit) |
NK (Japó) |
KR (Corea del Sud) |
|
DNV-GL A |
Força normal |
ABS A |
CCS A |
BV A |
LR A |
NK A |
KR A |
|
DNV-GL B |
Força normal |
ABS B |
CCS B |
BV B |
LR B |
NK B |
KR B |
|
DNV-GL AH36 |
Alta Força |
ABS AH36 |
CCS AH36 |
BV AH36 |
LR AH36 |
NK AH36 |
KR AH36 |
|
DNV-GL FH36 |
Alta Força |
ABS FH36 |
CCS FH36 |
BV FH36 |
LR FH36 |
NK FH36 |
KR FH36 |
|
DNV-GL F460 |
Força extra alta |
ABS FQ47 |
CCS F460 |
BV F460 |
LR FH46 |
NK KF47 |
KR F47 |





Avantatges tècnics
Fabricat amb un baix equivalent de carboni (Ceq inferior o igual al 0,38%) per ajudar a reduir els costos de pre-escalfament durant la soldadura de les drassanes i minimitzar els riscos d'esquerdes-per fred.
Perfeccionat mitjançant la desgasificació al buit per mantenir nivells baixos de sofre i fòsfor, suportant una resistència estable a l'impacte Charpy V-notch fins a -40 graus per als graus EH/FH.
Processat mitjançant laminadors inversors de 4 altes per mantenir unes toleràncies de gruix i planitud ajustades adequades per a línies de tall CNC automatitzades.
Inspeccionat mitjançant proves d'ultrasons de placa completa-del 100% segons estàndards com ASTM A578 o EN 10160 per reduir els problemes de laminació interna abans de la fabricació.





Aplicacions de projectes
Construcció naval:Revestiment estructural del casc, cobertes, mampares i estructures de carcassa lateral per a vaixells portacontenidors, granelers, camions cisterna i remolcadors.
Enginyeria estructural offshore:Jaquetes, parts superiors, potes i seccions de casc per a plataformes de perforació en alta mar, plataformes jack-i unitats FPSO.
Equipament marí i oceànic:Barques de grua, fonaments de turbines eòliques en alta mar, cobertes d'escotilla i suports estructurals de gran -càrrega.





Inspecció i proves de qualitat
Anàlisi química:Espectrometria d'emissió òptica (OES) per calor.
Assajos mecànics:Proves d'impacte de tracció, rendiment, allargament i Charpy V-a les temperatures designades (-20 graus / -40 graus).
Inspecció de gruix i NDT:Prova d'ultrasons (UT Nivell II/S2) i verificació de tolerància de gruix de calibre digital.




Capacitat de fabricació i traçabilitat
Traçabilitat total de la calor 100%:Totes les plaques estan estampades dur- amb el número de calor, el número de placa, la marca de marca DNV i el grau d'acer.
Proves d'-acreditació interna:Laboratori acreditat ISO/IEC 17025 equipat per a anàlisis espectrals químiques, proves de tracció, proves d'impacte Charpy V-notch i examen metal·logràfic.
Inspecció de DNV al lloc-:Protocols d'agrimensores DNV residents dedicats per a una ràpida inspecció física, testimoni de prova i emissió de certificat EN 10204 3.2.





Exportació d'embalatge i anticorrosió
Protecció superficial:Granallat-a Sa 2,5 seguit de l'aplicació d'imprimació de botiga-soldable.
Paquet de mercaderies marítimes:Empaquetament de-resistents tires d'acer, protectors de protecció de vores i embolcall de plàstic resistent a la intempèrie per a l'enviament marítim.
Estampació física:Plantilla de pintura resistent a la intempèrie clara juntament amb segells durs oficials DNV a cada vora de la placa.
PMF
Etiquetes populars: Placa d'acer estructural dnv-gl, fabricants, proveïdors, fàbrica de plaques d'acer estructural dnv-gl de la Xina




