Visió general del producte
L'acer resistent al desgast és una placa d'acer temperada i temperada o d'alta -abrasió-manganès disponible en graus com ara NM400, NM450, NM500, NM550, NM600, Mn13 i X120Mn12. Proporciona una alta duresa, resistència a l'impacte i una llarga vida útil per a equips de mineria, construcció, ciment, pedreres i manipulació de materials.



Especificacions tècniques
|
Item |
Especificació |
|
Qualificacions de producte |
NM400, NM450, NM500, NM550, NM600, NM400Tuf, NM450Tuf, NM500Tuf, NM450SP, NMS450-1, NMS450-2, NM450HiTemp, NM300TP, Mn20Mn13 |
|
Normes executives |
GB/T 24186-2022, GB/T 5680 (acer alt en manganès), especificacions del client |
|
Gruix disponible |
2,0–25,0 mm (estàndard), plaques més gruixudes disponibles a petició |
|
Amplada disponible |
1000–2050 mm |
|
Longitud disponible |
2000–12000 mm o personalitzat |
|
Condició de lliurament |
Temprat i temperat (Q&T), tractat amb solució (sèrie Mn13) |
|
Gamma de duresa |
170–600 HBW depenent del grau |
|
Tipus de vora |
Bord de fresa (ME), vora retallada (TE) |
|
Condició de la superfície |
Granallat, imprimació pintada, com enrotllat, oliat |
|
Planitud |
Segons l'estàndard aplicable o el requisit del client |
|
Grau d'acer |
Límit de rendiment (MPa) Típic |
Resistència a la tracció (MPa) Típica |
Elongació A50mm (%) Típica |
Duresa Brinell (HBW) Típica |
Especificacions disponibles (mm) |
|
Mn13 |
Major o igual a 300 (471) |
Major o igual a 700 (1010) |
Major o igual a 24 (45) |
Major o igual a 170 (210) |
3.0~25.0x1000~2050 |
|
X120Mn12 |
Major o igual a 300 (465) |
Major o igual a 700 (1020) |
Major o igual a 20 (41) |
Major o igual a 170 (220) |
3.0~25.0x1000~2050 |
|
Mn12 |
Major o igual a 300 (475) |
Major o igual a 700 (1020) |
Major o igual a 20 (42) |
Major o igual a 170 (220) |
3.0~25.0x1000~2050 |
|
Grau d'acer |
Límit de rendiment (MPa) mín (típic) |
Resistència a la tracció (MPa) Mínima (típica) |
Elongació A50 mm (%) mín (típic) |
Interval de duresa Brinell (HBW) (típic) |
Especificacions disponibles (mm) |
|
NM400 |
Major o igual a 1000 (1150) |
Major o igual a 1200 (1380) |
Major o igual a 10 (16,4) |
370 ~ 430 (405) |
2.0 - 25.0 × 1000 - 2050 |
|
NM450 |
Major o igual a 1100 (1280) |
Major o igual a 1250 (1490) |
Major o igual a 7 (14,7) |
420 ~ 480 (452) |
2.0 - 25.0 × 1000 - 2050 |
|
NM500 |
Major o igual a 1200 (1380) |
Major o igual a 1500 (1670) |
Major o igual a 7 (14,3) |
Major o igual a 470 (506) |
2.0 - 25.0 × 1000 - 2050 |
|
NM550 |
/ |
Major o igual a 1650 |
Major o igual a 6 |
Major o igual a 530 |
4.0 - 25.0 × 1000 - 2050 |
|
NM600 |
/ |
Major o igual a 1750 |
Major o igual a 5 |
Major o igual a 570 |
4.0 - 25.0 × 1000 - 2050 |
|
Grau d'acer |
Límit de rendiment (MPa) [mínim / típic] |
Resistència a la tracció (MPa) [mín / típic] |
Elongació A50 mm (%) [mínim / típic] |
Duresa Brinell (HBW) [Rang/Típica] |
Energia d'impacte a -20 graus (J) [mínim / típic] |
Especificacions disponibles (mm) |
|
NM400Tuf |
Major o igual a 1000 (1180) |
Major o igual a 1200 (1390) |
Major o igual a 10 (18,3) |
370 ~ 430 (405) |
Major o igual a 48 (113) |
2.0~25.0x1000~2050 |
|
NM450Tuf |
Major o igual a 1100 (1290) |
Major o igual a 1300 (1540) |
Major o igual a 7 (16,5) |
420 ~ 480 (453) |
Major o igual a 48 (106) |
2.0~25.0x1000~2050 |
|
NM500Tuf |
Major o igual a 1200 (1390) |
Major o igual a 1500 (1680) |
Major o igual a 7 (14,5) |
Major o igual a 470 (506) |
Major o igual a 38 (70) |
2.0~25.0x1000~2050 |
|
Grau d'acer |
Límit de rendiment (MPa) [mínim / típic] |
Resistència a la tracció (MPa) [mín / típic] |
Elongació A50 mm (%) [mínim / típic] |
Duresa Brinell (HBW) [Rang/Típica] |
Mides disponibles (mm) |
|
NM450SP |
Major o igual a 1100 (1260) |
Major o igual a 1300 (1480) |
Major o igual a 7 (12,5) |
420 ~ 480 (453) |
3.0 ~ 25.0 × 1000~2050 |
|
Grau d'acer |
Límit de rendiment (MPa) [mínim / típic] |
Resistència a la tracció (MPa)[mín/típica] |
Elongació A50 mm (%) [mínim / típic] |
Duresa Brinell (HBW) [mínim/típica] |
Mides disponibles (mm) |
|
NMS450-1 |
Major o igual a 1100 (1270) |
Major o igual a 1300 (1560) |
Major o igual a 7 (16,2) |
Major o igual a 420 (458) |
3.0 ~ 25.0 × 1000~2000 |
|
NMS450-2 |
Major o igual a 1100 (1250) |
Major o igual a 1300 (1450) |
Major o igual a 7 (15,5) |
Major o igual a 420 (448) |
3.0 ~ 25.0 × 1000~2000 |
|
Grau d'acer |
Límit elàstic (típic) MPa |
Resistència a la tracció (típica) MPa |
Elongació (típica) A₅₀% (%) |
Duresa Brinell (típica) HBW |
Especificació disponible (mm) |
|
NM450HiTemp |
Major o igual a 1100 (1260) |
Major o igual a 1300 (1540) |
Major o igual a 7 (15,6) |
Major o igual a 420 (456) |
3.0~25.0 × 1000–2050 |




Beneficis clau
Mn13/X120Mn12/Mn12 (sèrie d'austenítiques de manganès alt-)La capacitat d'enduriment de la - feina-augmenta la duresa de la superfície sota impactes repetits alhora que manté un nucli resistent, la qual cosa la fa ideal per als compradors que necessiten una llarga vida útil en aplicacions d'impacte fort.
NM400/NM450/NM500/NM550/NM600 (Sèrie Q&T estàndard)- Els nivells progressius de duresa de 400 a 600 HBW permeten als compradors equilibrar la resistència al desgast, la conformació i la vida útil per a diferents condicions d'abrasió.
NM400Tuf / NM450Tuf / NM500Tuf (sèrie "Tuf" d'alta -resistente)- La resistència a l'impacte millorada manté la mateixa duresa que els graus Q&T estàndard, alhora que millora significativament la resistència a les esquerdes en entorns d'impacte greu.
NM450SP (sèrie súper resistent al desgast-)- La resistència al desgast optimitzada més enllà del NM450 convencional amplia els intervals de manteniment dels equips exposats a l'abrasió de lliscament contínua.
NMS450-1 / NMS450-2 (sèrie resistent al desgast i a la corrosió)- La resistència combinada a l'abrasió i a la corrosió ajuda a reduir la substitució del material en entorns operatius humits, àcids o que contenen clor-.
NM450HiTemp (sèrie de desgast a -alta temperatura)- La duresa estable a temperatures de funcionament elevades proporciona una vida útil més llarga quan les plaques de desgast convencionals s'estoven amb la calor.
NM300TP (sèrie de tambors de formigó)- La duresa controlada amb un excel·lent rendiment de conformació permet una fabricació eficient de tambors alhora que millora la resistència a l'abrasió del formigó.





Aplicacions típiques
|
Sèrie de productes |
Equips finals típics |
|
Mn13 / X120Mn12 / Mn12 |
Revestiments de trituradora de mandíbules, mantells de trituradora de con, passos ferroviaris i granotes |
|
NM400/NM450/NM500/NM550/NM600 |
Cubells d'excavadora, carrosseries de camions volquets de mineria, revestiments de cubs carregadors |
|
NM400Tuf / NM450Tuf / NM500Tuf |
Cubs d'excavadores hidràuliques, tremuges de trituradora de roques, caixes de camions de mineria-pesant |
|
NM450SP |
Tobogans de transferència, plaques de revestiment de transportadors, tremuges de manipulació de minerals |
|
NMS450-1 / NMS450-2 |
Tremuges de descàrrega marina, equips de rentat de carbó, revestiments de desgast de canonades de purins |
|
NM450HiTemp |
Tobogans de plantes de sinterització, equips de transport de clínquer calent, revestiments de descàrrega de forns d'acer |
|
NM300TP |
Tambors de formigó, pales de formigó, revestiments de camions de formigó-preparats |






Serveis de processament
Tall de plasma CNC- Produeix peces de desgast segons els dibuixos del client.
Tall per làser- Adequat per a perfils d'alta-precisió i plaques primes.
Tall de flama- Ideal per a plaques d'acer gruixudes-resistents a l'abrasió.
Tall per raig d'aigua- Elimina les zones afectades per la calor-per a aplicacions especials.
Tall de bisell- Prepara les vores de soldadura per a la fabricació.
Perforació- Subministra perns i forats de muntatge col·locats amb precisió.
Mecanitzat- Fresat, ranurat i acabat de precisió disponible.
Press Bending- Forma components dins dels radis de flexió recomanats.
Fabricació de soldadura- Conjunts soldats parcials o complets disponibles.
Imprimació superficial- Protecció temporal contra la corrosió abans de l'enviament.






Garantia de qualitat
Procés d'inspecció
- Anàlisi de la composició química de matèries primeres (espectròmetre OES)
- Identificació de lloses i traçabilitat del nombre de calor
- Seguiment del procés de rodament
- Verificació del procés de tractament tèrmic
- Prova de duresa Brinell (HBW)
- Prova de resistència a la tracció
- Prova de resistència al rendiment
- Prova d'allargament
- Prova d'impacte Charpy V-Notch (si escau)
- Prova d'ultrasons (UT)
- Mesura del gruix
- Inspecció de planitud
- Inspecció de defecte superficial
- Inspecció dimensional
Certificacions
|
Certificació |
Significat |
|
ISO 9001:2000 |
Sistema de gestió de la qualitat |
|
ISO 14001:2004 |
Sistema de Gestió Ambiental |
|
CA 10204 3.1 |
Certificat de prova de molí certificat |
|
ABS / DNV / LR (a petició) |
Inspecció de la societat de classificació dels projectes aplicables |
Embalatge i enviament
Embalatge d'exportació
Plaques d'acer empaquetades amb tires d'acer.
Suports de fusta o acer per a un transport estable.
Embalatge impermeable amb film plàstic i embolcall teixit.
Exporta les marques que inclouen el grau, la mida, el número de calor i el número de comanda.
Protecció contra l'òxid
Oli lleuger -rovell disponible a petició.
Revestiment d'imprimació de botiga opcional.
Embalatge a prova d'humitat-per a enviaments oceànics.
Mètode de càrrega
Càrrega de carretons elevadors per farcells.
Aixecament de grua amb cinturons de niló.
Càrrega de contenidors (20GP/40GP).
Enviament a granel trencat per a plaques de grans dimensions.
Mètode d'enviament
Càrrega marítima (FCL/LCL)
Enviament de vaixells a granel
Transport ferroviari
Transport de camions
Transport aeri per a mostres i comandes urgents



PMF
Etiquetes populars: acer resistent al desgast, fabricants d'acer resistent al desgast de la Xina, proveïdors, fàbrica



