Visió general del producte
La placa d'acer per recipients a pressió ASTM A612/A612M és una placa d'acer al silici al carboni-manganès- dissenyada per a recipients a pressió soldats i equips industrials que requereixen resistència i duresa fiables. Fabricada segons els requisits ASTM A612 / A612M, la placa s'utilitza habitualment en recipients a pressió, dipòsits d'emmagatzematge, calderes, intercanviadors de calor i equips petroquímics.










Especificacions tècniques
Composició química de placa d'acer ASTM A612M
|
ASTM A612 |
C % |
Si % |
Mn % |
P % |
S % |
Cu |
Ni |
Cr |
Mo |
V |
|
Anàlisi de calor |
0.25 |
0.15-0.50 |
1.00-1.50 |
0.025 |
0.025 |
0.35 |
0.25 |
0.25 |
0.08 |
0.08 |
|
Anàlisi del producte |
0.29 |
0.13-0.55 |
0.92-1.62 |
0.038 |
0.038 |
0.38 |
0.28 |
0.29 |
0.09 |
0.09 |



Propietats mecàniques de la placa d'acer ASTM A612M
|
Gruix |
0,5 polzades [12,5 mm] i menys |
Més de 0,5 polzades. a 1 polzada.[Més de 12,5 a 25 mm] |
|
Resistència a la tracció, ksi [MPa] |
83-105 [570-725] |
81-101 [560-695] |
|
Límit de fluència, min,ksi [MPa] |
50 [345] |
50 [345] |
|
Elongació en 8 polzades. [200 mm], min, % |
16 |
16 |
|
Elongació en 2 polzades. [50 mm], min, % |
22 |
22 |




Referència creuada / Graus comparables
|
Estàndard |
Grau equivalent |
Descripció |
|
EN 10028-2 |
P355GH / P355NH |
Recipient d'acer a pressió amb un nivell de resistència similar |
|
DIN 17155 |
19Mn6 (o P355GH/1.0473) |
Acer al carboni amb bona tenacitat |
|
JIS G3115 |
SPV355 / SB450 |
Acer de caldera i recipient a pressió |
|
GB 713 |
Q345R |
Recipient d'acer a pressió amb bona resistència |
Nota:Les equivalències de propietat només són de referència. L'adequació exacta depèn de les condicions del tractament tèrmic i dels requisits específics d'impacte.




Avantatges bàsics del producte
Dissenyat a partir d'acer de silicona al carboni-gran fi mort-manganès-per oferir una duresa de l'osca fiable fins a -40 graus (o inferior amb requisits d'impacte addicionals) per als vaixells d'emmagatzematge de gas i GLP.
Proporciona un límit elàstic mínim de 345 MPa (50 ksi) per a plaques de fins a 25 mm, permetent dissenys de parets més primes i un pes global reduït del recipient.
Compta amb un contingut màxim de carboni del 0,25% i l'equivalent de carboni controlat per minimitzar l'esquerda-de la zona afectada per calor durant la soldadura i el conformat en camp.
Processat mitjançant refinament LF i desgasificació al buit per reduir els nivells d'inclusió i mantenir una neteja interna constant.





Requisits addicionals disponibles (ASTM A20/A20M)
S1 - Tractament al buit:Desgasificació al buit per a requisits d'acer ultra-nets.
S3 - Tractament tèrmic de post-soldadura simulat (PWHT):Assajos mecànics després del tractament amb cupó PWHT.
S5: prova d'impacte Charpy V-Notch:Proves d'impacte a baixa-temperatura realitzades a temperatures de disseny especificades (p. ex., -20 graus , -40 graus ).
S8 - Examen ultrasònic:Proves UT d'acord amb ASTM A435 o ASTM A578 (Nivell A, B o C).
S12 - Límit màxim de resistència a la tracció:Límits superiors personalitzats de propietats de tracció.




Serveis de processament
Tall de precisió:Tall amb flama CNC, tall per plasma i dimensionament personalitzat basat en dibuixos d'enginyeria del client.
Preparació de la vora de la soldadura:Bisellat de vora de precisió (ranures en V, X, simple-U o doble-U) preparat per al muntatge immediat de la soldadura al lloc.
Tractament i protecció de superfícies:Granallat automatitzat fins a un acabat SA 2.5 seguit de l'aplicació d'imprimacions de botiga-inhibidores de l'òxid temporals soldables per a la protecció marítima de llarga-distància.



Tractament tèrmic i condicions de lliurament
Com-enrotllat (AR):Estat de subministrament estàndard per a recipients a pressió a temperatura ambient general.
Normalitzat (N):Molt recomanable per a seccions gruixudes o serveis a baixa-temperatura per refinar l'estructura del gra i maximitzar l'energia d'impacte.
Alleujament de l'estrès (SR) / PWHT:S'aplica per eliminar les tensions residuals introduïdes durant les operacions severes de conformat en fred o de soldadura pesada.


Garantia de qualitat i compliment
Proves d'ultrasons (UT) disponibles:La inspecció per ultrasons d'acord amb ASTM A435 o ASTM A578 Nivell A/B/C està disponible a petició per garantir la solidesa interna.
Traçabilitat total:L'estampació dura-i les marques pintades mostren el número de calor, el número de placa i l'estàndard ASTM a cada placa individual.
Certificació del molí:S'ofereix amb certificats de prova de molí EN 10204 3.1 originals que detallen els resultats de les proves mecàniques i de la química de la calor.
Inspecció de tercers-part:S'admeten les auditories de fàbrica i les-inspeccions prèvies a l'enviament per part de SGS, BV, TÜV o Intertek.

Embalatge, logística i manipulació d'exportacions
Protecció superficial:Aplicació d'oli anticorrosió o imprimació temporal de taller abans de l'embalatge.
Empaquetament i seguretat:Corretges d'acer d'alta-tracció amb protectors de cantonada de plàstic per evitar danys a les vores.
Embalatge impermeable:Embolcall de pel·lícula de plàstic de diverses-capes i cobertes impermeables-resistents per a càrrega-a granel o contenidors (contenidors oberts de 20 peus / 40 peus / marc).

PMF
Etiquetes populars: Placa d'acer per recipients a pressió astm a612/ a612m, fabricants de plaques d'acer per recipients a pressió astm a612/ a612m de la Xina, proveïdors, fàbrica



