Correu electrònic

alloy@gneesteelgroup.com

WhatsApp

+86 15824687445

Placa d'acer resistent a l'abrasió NM450

Placa d'acer resistent a l'abrasió NM450

La placa d'acer resistent a l'abrasió NM450 és una placa d'acer resistent al desgast-apagada i temperada amb una duresa nominal de 450 HBW. Ofereix una excel·lent resistència a l'abrasió, alta resistència i bona soldabilitat per a equips de mineria, construcció, ciment, pedreres i manipulació de materials pesats.
Descripció
Paràmetres tècnics

Visió general del producte


La placa d'acer resistent a l'abrasió NM450 és una placa d'acer resistent al desgast-apagada i temperada amb una duresa nominal de 450 HBW. Ofereix una excel·lent resistència a l'abrasió, alta resistència i bona soldabilitat per a equips de mineria, construcció, ciment, pedreres i manipulació de materials pesats.

 

China abrasion resistant steel sheet Manufacturers

product-555-457

 

Especificacions tècniques

 

Item

Especificació

Grau de producte

NM360

Estàndard

GB/T 24186

Gruix disponible

3-100 mm

Amplada disponible

1.500-2.500 mm

Longitud disponible

3.000-12.000 mm

Tolerància al gruix

±1%

Condició de lliurament

Temprat i temperat (Q&T)

Tipus de vora

Bord de fresa (ME), vora retallada (TE)

Condició de la superfície

Granallat, pintat o oliat a petició

 

news-295-294
CTL&SL
news-294-293
Mòlta Polit
news-295-295
Tall
news-299-294
Bisellat
news-293-293
Formant
news-293-293
Maquinatge
news-288-289
Soldadura automàtica
news-289-289
Tractament tèrmic
news-290-290
Pintura
news-290-288
Serveis d'Enginyeria

 

Composició química

 

Grau d'acer

Gruix
mm

Nivell de grau

Composició química % en pes

C

Si

Mn

P

S

Mo

Cr

Ni

B

Màx

NM 360

Menor o igual a 50

A-E,L

0.20

0.60

1.60

0.025

0.015

0.50

1.00

0.80

0.004

51-100

A,B

0.25

0.60

1.60

0.020

0.010

0.50

1.20

1.00

0.004

 

CTL & SL SERVICE

Steel Plate Leveling Machine

 

Beneficis clau


La duresa nominal de 450 HBW proporciona una excel·lent resistència contra l'abrasió per lliscament i impacte, ajudant a allargar la vida útil dels components.


L'alt rendiment i resistència a la tracció permet la selecció de plaques més primes, reduint el pes de l'equip i el consum d'acer.


Una bona soldabilitat simplifica la fabricació mitjançant procediments estàndard de soldadura amb baix-hidrogen.


L'ampli rang de gruixos admet l'adquisició tant de revestiments de càrrega lleugera-com de components de desgast estructural pesat.

 

news-798-413

news-794-417

Steel plate rolling

steel plate rolling services

Press Brake Forming

Press Brake Forming

 

Aplicacions típiques

 

  • Cossos de camions bolquets
  • Cubells d'excavadora
  • Cubells de carregador de rodes
  • Revestiments de trituradora
  • Chutes i tremuges
  • Revestiments de transferència de transportadors

Steel Plate Rolling

news-795-200

Groove cutting robot

groove cutting machine

news-783-197

V-type, Y-type, X-type and U-type grooves

 

Serveis de processament


Tall amb flama Adequat per al tall de perfils de plaques gruixudes.


Tall per plasma Proporciona un tall precís amb una bona productivitat.


Tall làser Produeix peces d'alta-precisió amb vores netes.


Tall per raig d'aigua Procés de tall en fred sense zona afectada per la calor-.


Tall de perfils CNC Components personalitzats fabricats directament a partir de dibuixos CAD.


Bisellat Prepara les vores de soldadura per a la fabricació.


Perforació Produeix forats de muntatge i cargols precisos.


Doblat El conformat en fred està disponible amb un radi de flexió adequat.


Granallat de superfície Millora la neteja de la superfície abans del recobriment o la fabricació.

 

news-785-163

news-799-163

news-800-163

news-799-161

news-797-160

 

Garantia de qualitat


Procés d'inspecció

 Verificació de la composició química de la matèria primera


 Control del procés d'elaboració d'acer


 Mesura del gruix de la placa

Inspecció dimensional d'amplada i longitud

Inspecció de planitud

Inspecció de defectes superficials

Prova de duresa Brinell (HBW)

Prova de resistència a la tracció

Prova de resistència a la fluència

Prova d'allargament

Prova d'impacte Charpy V-a -20 graus

Prova d'ultrasons (UT) a petició

Inspecció visual final abans de l'enviament

news-798-200

news-798-469

steel plate for 100,000 m³ ammonia storage tank

steel plate for 100,000 m³ ammonia storage tank

steel plate for 100,000 m³ ammonia storage tank

 

Certificacions

 

Certificació

Significat

ISO 9001:2015

Sistema de gestió de la qualitat

ISO 14001:2015

Sistema de Gestió Ambiental

GB/T 24186

Estàndard xinès per a plaques d'acer resistents a l'abrasió

CA 10204 3.1

Certificat de prova de molí amb resultats de la prova de producció

 

Embalatge i enviament


Embalatge d'exportació:Corretges d'acer, suports de fusta, protecció de vores i embalatge d'exportació-de qualitat.


Protecció contra l'òxid:Revestiment anticorrosió oliat, pintat o temporal disponible a petició.


Mètode de càrrega:Càrrega solta o agrupada amb carretó elevador i grua; càrrega de contenidors o vaixells a granel.


Opcions de contenidors:20GP, 40GP, 40HQ segons les dimensions de la placa.


Mètode d'enviament:Càrrega marítima (FCL/LCL), mercaderies per ferrocarril o transport aeri per a mostres.


Marcatge:Número de calor, mida de la placa, grau i identificació del client clarament marcats.

 

China abrasion resistant steel sheet Suppliers

China wear steel plate Distributors
China wear steel plate Distributors

 

PMF

 

P: Quina diferència hi ha entre NM400, NM450 i NM500?

R: NM400 ofereix una resistència al desgast i fabricació equilibrada, NM450 proporciona una vida útil més llarga mentre manté una bona soldabilitat, i NM500 ofereix la màxima resistència a l'abrasió per a condicions de desgast extremadament severes.

P: Manteniu les plaques NM450 en estoc?

A: Sí. Els gruixos i les dimensions estàndard s'emmagatzemen regularment, mentre que les mides no-estàndards es produeixen per encàrrec.

P: Puc obtenir una mostra abans de fer una comanda a granel?

A: Sí. Hi ha mostres petites disponibles per a la verificació del material. En general, els clients cobreixen les despeses de missatgeria.

P: Quines qualificacions internacionals són comparables a NM450?

R: Els graus resistents al desgast-comparables inclouen HARDOX® 450, RAEX® 450, Dillidur® 450, XAR® 450 i altres plaques de desgast de classe 450 HBW-, depenent dels requisits de l'aplicació.

P: Quins són els mètodes de processament recomanats per a NM450?

R: NM450 es pot tallar amb plasma, làser, oxi-combustible o raig d'aigua. Les plaques de més de 40 mm de gruix s'han de preescalfar abans del tall tèrmic. Es recomana soldar amb elèctrodes de baix-hidrogen, com ara E7018 o E8018, i la flexió en fred hauria d'utilitzar un radi interior mínim de 4-5 × el gruix de la placa.

P: Quins documents d'exportació proporcioneu?

R: Podem proporcionar la factura comercial, la llista d'embalatge, el coneixement d'embarcament, el certificat de prova del molí (EN 10204 3.1), el certificat d'origen i altres documents necessaris per al despatx de duana.

Etiquetes populars: placa d'acer resistent a l'abrasió nm450, fabricants de placa d'acer resistent a l'abrasió nm450 de la Xina, proveïdors, fàbrica