Visió general del producte
La placa de caldera d'acer SA516 és una placa de recipient a pressió d'acer al carboni fabricada segons l'estàndard ASME SA516. Ofereix una resistència, soldabilitat i tenacitat fiables per a calderes, recipients a pressió, intercanviadors de calor i equips d'emmagatzematge industrial.










Especificacions tècniques
|
Item |
Especificació |
|
Grau de producte |
SA516 Grau 60, SA516 Grau 65, SA516 Grau 70 |
|
Estàndard |
ASME SA516 (semblant a ASTM A516) |
|
Gruix |
6-200 mm |
|
Amplada |
1.500–3.500 mm |
|
Longitud |
3.000–18.000 mm |
|
Tolerància al gruix |
±1% |
|
Condició de lliurament |
Normalment normalitzat |
|
Tipus de vora |
Bord de fresa (ME), vora retallada (TE) |
|
Condició de la superfície |
Laminat en calent, granallat, pintat a petició |
Composició química
|
Elements |
SA 516 Gr 60 |
SA 516 Gr 65 |
SA 516 Gr 70 |
|
Carboni, composició màxima % |
|||
|
1/2 polzada (12,5 mm) i menys |
0.21 |
0.24 |
0.27 |
|
Més de 1/2 a 2 polzades (12,5 a 50 mm), incl |
0.23 |
0.26 |
0.28 |
|
Més de 2 a 4 polzades (50 a 100 mm), incl |
0.25 |
0.28 |
0.30 |
|
Més de 4 a 8 polzades (100 a 200 mm), incl |
0.27 |
0.29 |
0.31 |
|
Més de 8 polzades (200 mm) |
0.27 |
0.29 |
0.31 |
|
Manganès, màx |
|||
|
1/2 (12,5) i menys: |
|||
|
Anàlisi de calor |
0.60-0.90 |
0.85-1.20 |
0.85-1.20 |
|
Anàlisi del producte |
0.55-0.98 |
0.79-1.30 |
0.79-1.30 |
|
Més de 1/2 polzada (12,5) |
|||
|
Anàlisi de calor |
0.85-1.20 |
0.85-1.20 |
0.85-1.20 |
|
Anàlisi del producte |
0.79-1.30 |
0.79-1.30 |
0.79-1.30 |
|
Fòsfor, màx |
0.025 |
0.025 |
0.025 |
|
Sofre, màx |
0.025 |
0.025 |
0.025 |
|
Silici |
|||
|
Anàlisi de calor |
0.15-0.40 |
0.15-0.40 |
0.15-0.40 |
|
Anàlisi del producte |
0.13-0.45 |
0.13-0.45 |
0.13-0.45 |


Propietats mecàniques
|
|
SA 516 Gr 60 |
SA 516 Gr 65 |
SA 516 Gr 70 |
|
Resistència a la tracció, ksi (MPa) |
60-80(415-550) |
65-85(450-585) |
70-90(485-620) |
|
Límit de fluència, min.B ksi (MPa) |
32(220) |
35(240) |
38(260) |
|
Elongació en 8 polzades (200 mm), min, % |
21 |
19 |
17 |
|
Elongació en 2 polzades (50 mm), min, % |
25 |
23 |
21 |







Beneficis clau
L'alta tenacitat ajuda a millorar la seguretat dels equips a pressió que funcionen en condicions de{0}}temperatura moderada i baixa.
L'excel·lent soldabilitat redueix el temps de fabricació i minimitza els procediments de soldadura addicionals.
Els graus de resistència múltiples permeten als compradors seleccionar les propietats mecàniques més adequades per a diferents dissenys de vaixells.
La condició de lliurament normalitzada proporciona un rendiment mecànic més consistent i una estabilitat dimensional.
L'àmplia disponibilitat dimensional simplifica l'obtenció de components fabricats grans i redueix els residus de material.





Aplicacions típiques
- Calderes de vapor
- Recipients a pressió
- Bescanviadors de calor
- Vasos del reactor
- Dipòsits d'emmagatzematge de GLP
- Equips de procés petroquímic







Serveis de processament
|
Servei de Tramitació |
Descripció |
|
Tall de flama CNC |
Les plaques es tallen a dimensions personalitzades segons dibuixos. |
|
Tall de plasma |
Adequat per a perfils de precisió i plaques de-gruix mitjà. |
|
Tall per làser |
Disponible per a plaques més primes que requereixen una alta precisió de tall. |
|
Bisellat |
Preparació de soldadura amb angles de bisell personalitzats. |
|
Perforació |
Forats processats segons plànols d'enginyeria. |
|
Fresat de vores |
Millora la qualitat de les vores abans de soldar o muntar. |
|
Doblat de plaques |
Servei de conformació de peces de recipients a pressió cilíndrics i corbes. |
|
Granallada |
Elimina l'escala del molí i prepara la superfície per al recobriment. |
|
Primer Pintura |
Revestiment anticorrosió-temporal disponible abans de l'enviament. |
Garantia de qualitat
Procés de fabricació i inspecció
- Verificació de la composició química de la matèria primera (anàlisi espectròmetre)
- Control del procés d'elaboració d'acer
- Monitorització dels paràmetres de rodament de plaques
- Normalització del control del tractament tèrmic
- Inspecció dimensional
- Mesura del gruix
- Inspecció visual superficial
- Anàlisi de la composició química
- Prova de resistència a la tracció
- Prova de resistència a la fluència
- Prova d'allargament
- Prova d'impacte Charpy V-Notch (quan s'especifica)
- Prova d'ultrasons (UT) segons ASTM A578 (opcional)
- Assaig de duresa (a petició)
- Marcat final i verificació de la traçabilitat
- Emissió del certificat de prova de molí (MTC).





Certificacions
|
Certificació |
Significat |
|
ISO 9001:2000 |
Sistema de gestió de la qualitat |
|
ISO 14001:2004 |
Sistema de Gestió Ambiental |
|
CA 10204 3.1 |
Certificat d'inspecció del molí emès pel fabricant |
|
CA 10204 3.2 |
Certificat d'inspecció de tercers-independent |
|
PED 2014/68/UE (si cal) |
Conformitat als equips a pressió subministrats al mercat europeu |








Embalatge i enviament
Embalatge d'exportació
Cintes d'acer empaquetades de manera segura per a l'exportació.
Suports de fusta o patins d'acer disponibles per a un fàcil maneig.
Es mantenen les marques finals i la identificació del número de calor.
Protecció contra l'òxid
Oli lleuger -rovell disponible a petició.
Embolcall de pel·lícula de plàstic impermeable per al transport marítim.
Mètode de càrrega
Carrega de carretons elevadors per a paquets estàndard.
Càrrega de grua amb cinturons elevadors de niló per a plaques pesades.
Càrrega de contenidors (20GP/40GP) o granel segons les dimensions de la placa.
Mètode d'enviament
Càrrega marítima (FCL o LCL)
Transport ferroviari si escau
Transport aeri només per a peces de mostra
PMF
Etiquetes populars: Placa de caldera d'acer sa516, fabricants de plaques de caldera d'acer sa516 de la Xina, proveïdors, fàbrica



