Correu electrònic

alloy@gneesteelgroup.com

WhatsApp

+86 15824687445

EN 10149-2 S550mc Placa d'acer EN 1.0986 Full

EN 10149-2 S550mc Placa d'acer EN 1.0986 Full

La placa d'acer EN 10149-2 S550MC (EN 1.0986) és un acer estructural-d'alta resistència laminat termomecànicament dissenyat per a aplicacions de conformat-en fred. Amb un límit elàstic mínim de 550 MPa, ofereix una bona conformabilitat, soldabilitat i potencial d'estalvi de pes per als components estructurals.
Enviar la consulta
Xateja ara
Descripció
Paràmetres tècnics

Visió general del producte


La placa d'acer EN 10149-2 S550MC (EN 1.0986) és un acer estructural-d'alta resistència laminat termomecànicament dissenyat per a aplicacions de conformat-en fred. Amb un límit elàstic mínim de 550 MPa, ofereix una bona conformabilitat, soldabilitat i potencial d'estalvi de pes per als components estructurals.

 

Especificacions tècniques


Especificació estàndard de la placa EN 10149-2 S550mc

 

Grau

S550MC

Número d'acer

1.0986

Interval de gruix de la placa

2 - 10 mm

Amplada (en mm)

Fins a 1600 mm

Longitud (en mm)

Fins a 16000 mm

Altres Graus

S355MC, S460MC, S420MC, S550MC, S500MC, S650MC, ALFORM, S700MC, PERFORM

 

Qualificacions internacionals equivalents

GB

HR550F / BS600MC

Alemanya (DIN/SEW)

QStE 550TM (SEW 092)

Regne Unit (BS)

75F70

França (NFA)

E560D

Itàlia (UNI)

FeE560TM


S550MC|1.0986: Propietats mecàniques, longitudinals

 

Rendiment superior1)força ReH MPa min.

Resistència a la tracció Rm MPa

Elongació a la fractura A80 % min.

Elongació a la fractura A3)% min.

550

600–760

12

14

 

S550MC|1.0986: Composició química (anàlisi de calor)

 

Percentatge en pes % màx.

C

Mn

Si

P

S

Min total.

Nb

V

Ti

0.12

1.80

0.50

0.025

0.015

0.015

0.092)

0.202)

0.15 2)

 

Característiques d'enginyeria


El processament de micro-aliatge (Nb, V, Ti) i TMCP proporcionen una alta resistència a la fluïdesa, que permet una reducció de pes de fins a un 30%-40% en comparació amb l'acer S355 alhora que manté el rendiment estructural.

 

El baix contingut de sofre (menys o igual al 0,015%) i el control de la forma del sulfur minimitzen les esquerdes de les vores durant la flexió en fred de 180 graus, reduint les taxes de ferralla en la formació de premsa.

 

El baix contingut de carboni (menor o igual al 0,12%) i un CEV baix (menor o igual al 0,38%) garanteixen una soldabilitat fiable en els processos estàndard MIG/MAG, TIG i SAW sense pre{2}}escalfament obligatori.

 

L'anivellament de la tensió de precisió redueix la tensió residual interna, evitant la deformació de la placa durant el tall tèrmic per làser.

 

Interval de subministrament i capacitats de processament


Gruix:2 - 10 mm

 

Amplada:Fins a 1600 mm

 

Longitud:2.000 mm – 12.000 mm (tall-a-longitud/full) o bobines mare

 

Estat de la superfície:Enrotllat-(negre), en vinagre i oli (P&O)

 

Processament secundari:Tall de precisió, tall-a-longitud, tall per làser de fibra, bisellat, lubricació de superfícies, desbarbat de vora.

 

Embalatge:Embalatges aptes per al mar d'exportació de grau-con paper anti-VCI, embolcall de pel·lícula de plàstic, fleixes d'acer-resistents, protectors de cantonades de vora i palets de fusta massissa.

 

Aplicacions primàries


Vehicles comercials:Elements laterals del xassís del bastidor del camió, traverses i seccions de perfil-formades en fred.

 

Equips d'elevació i construcció:Plumes de grua, braços telescòpics, camions bomba de formigó i components d'excavadores.

 

Maquinària agrícola:Bastidors de remolc-resistents, estructures d'equips de conreu i suports de càrrega-.

 

Components estructurals:Canals d'acer-formats en fred, angles, seccions buides rectangulars i carrosseries de camions bolquets.

 

Fabricació i garantia de qualitat


Traçabilitat 100% tèrmica:Cada plat té un segell físic-i el laboratori-s etiqueta amb un número de calor directament relacionat amb la química de la cullera de la matèria primera.

 

Sistemes de qualitat certificats:Fabricat sota pràctiques de molí que compleixen amb les normes ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 i IATF 16949.

 

Protocols de prova:
Assajos de tracció i allargament segons ISO 6892-1 / ASTM A370
Prova de radi de curvatura en fred de 180 graus segons ISO 7438
Anàlisi química mitjançant espectrometria d'emissió òptica (OES)
Detecció de defectes per ultrasons (UT) segons EN 10160 per al control de defectes interns (a petició)

 

Inspecció de tercers-part:Les proves d'acceptació de fàbrica (FAT) prèvies a l'enviament per part d'agències independents com SGS, TÜV, Bureau Veritas (BV) o Intertek són totalment compatibles abans de la càrrega del vaixell.

 

Documentació de compliment i verificació de la comanda


EN 10204 3.1 Certificat de prova de molí (MTC):Original certificat que mostra dades reals d'anàlisi química de calor i proves mecàniques.

 

Factura comercial i llista d'embalatge detallada:Llista dels números de calor per paquet/palet d'articles per fer un seguiment complet del magatzem.

 

Coneixement d'embarcament (B/L):Neteja de la documentació de transport marítim a bord.

 

Certificat d'origen (CO):Formulari E, Formulari R o CO general proporcionat a petició.

 

Preguntes freqüents

 

P: Subministreu a MTC EN 10204 3.1 valors de prova químics i mecànics per a cada calor?

A: Sí. Amb cada enviament es proporciona un certificat 3.1 que mostra l'anàlisi real de la cullera, els resultats de les proves de tracció, la resistència a la fluència, l'allargament i els resultats de les proves de flexió per al número de calor específic.

P: Es pot tallar el S550MC amb làser sense una distorsió severa de la placa?

A: Sí. Les nostres plaques S550MC es processen mitjançant un nivell de tensió d'alta-precisió per minimitzar l'estrès residual, garantint una planitud superior durant i després del tall per làser tèrmic.

P: Quin és el termini de lliurament estàndard per a una càrrega de contenidor completa (FCL)?

R: El temps de producció estàndard del molí és de 15 a 25 dies, depenent de l'especificació i el volum de la comanda. Les mides d'estoc es poden enviar en 7 dies.

P: Quina és la quantitat mínima de comanda (MOQ)?

R: El MOQ de producció estàndard és de 3 a 5 tones per mida. Per a mides d'estoc o comandes de prova, s'admeten quantitats de mostra a partir d'1 tona/placa.

P: Podeu proporcionar mostres de material gratuïtes per a proves de flexió o soldadura?

A: Sí. Oferim mostres gratuïtes de mida A4 o petits cupons per a la verificació de la qualitat; els compradors només cobreixen la tarifa de missatgeria expressa.

P: Quines condicions de lliurament estàndard i acabats superficials estan disponibles?

A: Subministrat en estat de laminat termomecànic (+M). Les opcions de superfície inclouen com-enrotllat (negre) o en vinagre i oli (P&O) per a la pintura immediata o el tall de precisió.

Etiquetes populars: en 10149-2 s550mc placa d'acer en 1.0986, Xina en 10149-2 s550mc placa d'acer en 1.0986 fabricants, proveïdors, fàbrica