Visió general del producte
La placa de desgast NM 450 és una placa d'acer resistent al desgast-resistent amb una duresa nominal de 450 HBW, dissenyada per a un servei abrasiu sever. Ofereix una alta resistència, una bona resistència a l'impacte i una excel·lent vida útil per a la mineria, les pedreres, la construcció, el ciment i els equips de manipulació de materials.
Especificacions tècniques
|
Item |
Especificació |
|
Grau de producte |
NM450 |
|
Estàndard |
GB/T 24186 (grau NM) |
|
Condició de lliurament |
Q (apagat) o QT (apagat i temperat) |
|
Gruix |
3-80 mm |
|
Amplada |
1.000–3.500 mm |
|
Longitud |
2.000–12.000 mm |
|
Tolerància al gruix |
EN 10029 Classe B (tolerància més propera disponible a petició) |
|
Tolerància a la forma i la dimensió |
EN 10029 |
|
Planitud |
EN 10029 Classe N, Tipus H |
|
Condició de la superfície |
EN 10163-2:2004 Classe A, Subclasse 1 |
|
Prova d'ultrasons |
EN 10160:2004 Classe S1E1 (disponible) |
|
Tipus de vora |
Vora de fresa (ME) / vora retallada (TE) |
composició química
|
Placa |
C |
Si |
Mn |
P |
S |
Cr |
Ni |
Mo |
B |
CEV |
CET |
|
Gruix mm |
% màxim |
% màxim |
% màxim |
% màxim |
% màxim |
% màxim |
% màxim |
% màxim |
% màxim |
Tipv |
tipv |
|
3-(8) |
0.19 |
0.7 |
1.6 |
0.025 |
0.01 |
0.25 |
0.25 |
0.25 |
0.004 |
0.41 |
0.30 |
|
8-20 |
0.21 |
0.7 |
1.6 |
0.025 |
0.01 |
0.50 |
0.25 |
0.25 |
0.004 |
0.47 |
0.34 |
|
(20)-40 |
0.23 |
0.7 |
1.6 |
0.025 |
0.01 |
1.00 |
0.25 |
0.25 |
0.004 |
0.57 |
0.37 |
|
(40)-50 |
0.23 |
0.7 |
1.6 |
0.025 |
0.01 |
1.40 |
0.25 |
0.60 |
0.004 |
0.59 |
0.36 |
|
(50)-80 |
0.26 |
0.7 |
1.6 |
0.025 |
0.01 |
1.40 |
1.00 |
0.60 |
0.004 |
0.72 |
0.41 |
propietats mecàniques
|
Grau |
Propietat mecànica |
Prova d'impacte Charpy V |
|||
|
Acer resistent a l'abrasió NM 450 |
Rendiment |
Tracció |
Elongació |
Grau |
longitudinal |
|
Min Mpa |
Mpa |
% mínim |
-40 |
J |
|
|
1200 |
1400 |
10 |
40 |
||
Beneficis clau
La duresa nominal de 450 HBW proporciona una vida útil prolongada en entorns d'alta-abrasió, reduint la freqüència de substitució.
L'alta resistència a la tracció de fins a 1.400 MPa millora la fiabilitat estructural en condicions d'operació -intenses.
La bona resistència a l'impacte a baixa-temperatura ajuda a mantenir el rendiment en aplicacions exteriors exigents.
L'excel·lent soldabilitat i mecanització simplifiquen la fabricació alhora que redueixen els costos de processament.
La distribució coherent de la duresa admet una qualitat estable del producte en l'adquisició de grans-volums.
Aplicacions típiques
- Cubells d'excavadora
- Cubells de carregador de rodes
- Cossos de camions bolquets
- Revestiments de trituradora de mineria
- Chutes i tremuges
- Revestiments de batedora de ciment
Serveis de processament
Tall CNC- Tall de precisió amb flama, plasma, làser o raig d'aigua segons dibuixos dels clients.
Perforació- Mecanitzat de forats precís per a la instal·lació directa d'equips.
Bisellat- Preparació de vores per a aplicacions de soldadura.
Doblat/Format- Format en fred dins dels paràmetres de processament recomanats.
Preparació de la soldadura- Neteja de superfícies i tractament de vores abans de la fabricació.
Marcatge i identificació- Número de calor, dimensions i marques de client disponibles.
Garantia de qualitat
Procés de producció i inspecció
Verificació de la composició química de la matèria primera
Seguiment del procés d'elaboració d'acer
Control del procés de tractament tèrmic
Mesura del gruix de la placa
Inspecció dimensional
Inspecció de qualitat superficial
Prova de duresa Brinell (HBW)
Assaig de resistència a la tracció
Prova de resistència a la fluència
Prova d'allargament
Proves d'impacte Charpy V-notch
Prova d'ultrasons (UT)
Inspecció de planitud
Verificació de la traçabilitat del material
Inspecció final abans de l'enviament

Certificacions
|
Certificació |
Significat |
|
ISO 9001:2015 |
Sistema de gestió de la qualitat |
|
ISO 14001:2015 |
Sistema de Gestió Ambiental |
|
CA 10204 3.1 |
Certificat de prova de molí emès pel fabricant |
|
EN 10160 |
Estàndard de proves d'ultrasons per a plaques d'acer |
|
EN 10029 |
Estàndard de tolerància dimensional per a plaques laminats en calent |
|
EN 10163-2 |
Estàndard de qualitat superficial per a plaques d'acer laminats en calent |
Embalatge i enviament
Embalatge d'exportació- Cintes d'acer agrupades amb etiquetes d'acer; embalatge d'exportació mariner.
Protecció contra l'òxid- Oli anti-rovell o recobriment protector temporal disponible a petició.
Separació de plaques- Separadors d'acer o fusta utilitzats per evitar danys a la superfície.
Mètode de càrrega- Enviament de contenidors, vaixells a granel o a granel segons les dimensions de la placa.
Identificació- Cada placa està marcada amb el grau, la mida, el número de calor i el lot de producció.



PMF
Etiquetes populars: placa de desgast nm 450, fabricants de plaques de desgast nm 450 de la Xina, proveïdors, fàbrica


